DOĐITE DA OČISTIMO PERUĆAC

Izvor: Kurir, 13.Maj.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DOĐITE DA OČISTIMO PERUĆAC

BEOGRAD - Nacionalni park "Tara" pozvao je građane da učestvuju u čišćenju jezera Perućac u subotu, 15. maja. Kako se navodi u saopštenju, skup učesnika akcije je u 10.00, kod kontrolno-informativnog punkta Perućac kod prvog tunela.

Nacionalni park "Tara" obezbeđuje dovoljnu količinu goriva za prijavljene čamce, vreće za odlaganje otpada i transport otpada.

"Biće nam drago da učečestvujete u našoj akciji i da uz druženje i dobrovoljni >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << rad date doprinos održavanju čistoće jezera Perućac i reke Drine", navodi se u saopštenju. Zainteresovani informacije mogu da dobiju na telefon 064/847-5220. Preduzeće Nacionalni park Tara počelo je čišćenje jezera 4. maja.

"Kao i ranijih godina, količina plutajućeg otpada na jezeru je izuzetno velika i narušava ne samo vizuelni identitet područja, već je i narušavajući faktor za zaštićeno dobro, ribolovno područje i razvoj turizma", navodi se u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.