Izvor: B92, 17.Okt.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DOBRICANIN: DO DALJEG SE POVLACIMO IZ RADA NA EKSHUMACIJI
Pristina -- Clan ekspertskog tima Kontakt-grupe za nestala lica Slavisa Dobricanin izjavio je za B92 da se, do postizanja politickog dogovora UNMIK i Saveznog komiteta za Kosovo, srpski sudsko-medicinski eksperti povlace sa rada na ekshumaciji i identifikaciji nestalih na Kosovu.
Razlog za ovakvu odluku je "nacin na koji je u utorak pocela ekshumacija 5 neidentifikovanih tela na pravoslavnom groblju u Pristini, kada su srpski eksperti sudske medicine, u ulozi posmatraca, bili onemoguceni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se aktivno ukljuce u rad eksperata UNMIK i pristinskog Instituta za sudsku medicinu". "Prihvatili smo status posmatraca, ali s pravom aktivnog ucesca. Mi smo tamo prisustvovali kao obicna publika i sa udaljenosti od oko 30 metara posmatrali smo iskopavanje leseva. Do daljeg smo obustavili sve nase aktivnosti dok ne bude donesena konacna odluka kako cemo raditi. U svakom slucaju, necemo prihvatiti status koji nam je ponudjen u utorak", rekao je Dobricanin.





