Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Dec.2020, 15:11
DOBRA VEST: Prodata zgrada Radničkog univerziteta u Novom Sadu
Gradonačelnik Novog Sada Vučević je saopštio da će se novac iskoristiti za poboljšanje života svih sugrađana.
Zgrada Radničkog univerziteta koja je izgorela u požaru pre 20 godina u Novom Sadu konačno je prodata.
Na javnom nadmetanju koje je danas održano u prostorijama Gradske uprave za imovinu i imovinsko - pravne poslove, u ulici Narodnog fronta 53 u Novom Sadu, prihvaćena je ponuda od 5.265.595,40 evra. Novi vlasnik je kompanija "Vega Properties >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Radnički".
Prethodno je Grad Novi Sad oglasio prodaju objekta Radničkog univerziteta u ulici Vojvođanskih brigada broj 7, putem javnog nadmetanja, a na javni oglas koji je raspisan 10.11.2020. godine pristigla je jedna blagovremena i potpuna prijava, i to kompanije "Vega Properties Radnički" doo Novi Sad.
Nakon danas sprovedenog postupka javnog nadmetanja, oni su postali vlasnici poslovne zgrade Radničkog univerziteta, korisne površine 6.463,80 metara kvadratnih, koja ima 13 spratova, prizemlje i podrum, i nalazi se na građevinskoj parceli površine od 850 kvadratnih metara. Kompletna lokacija je opremljena vodovodnom, kanalizacionom mrežom i elektroenergetskom mrežom.
A post shared by Милош Вучевић (@milosvucevic_gradonacelnik)
- Nakon 20 godina, sudbina zgrade Radničkog univerziteta je konačno rešena. Grad Novi Sad je najpre uspeo da preuzme imovinsko - pravne odnose nad celom zgradom, a zatim i da pronađe konačno i najbolje rešenje za njenu budućnost. Gradonačelnik Miloš Vučević, koji je vodio ceo ovaj projekat, više puta je isticao da je uveren da će do kraja godine Novosađanima moći da bude saopštena još jedna dobra vest - da zgrada Radničkog univerziteta ima budućnost, i da je pronađeno najbolje i najisplativije rešenje za Novi Sad - saopšteno je iz tamošnje gradske službe.
Nastavak na SrbijaDanas.com...








