Izvor: B92, 13.Jan.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DJINDJIC: ZA DOCEK NOVE GODINE NISAM TROSIO NOVAC BUDZETA

Frankfurt -- Srpski premijer Zoran Djindjic izjavio je za frankfurtske "Vesti" da je Novu godinu docekao u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, ali je rekao da su navodi pojedinih medija da je tom prilikom potrosio 50.000 dolara republickog budzeta "cista glupost koju je veoma lako proveriti". "Bio sam nekoliko dana u Emiratima na poziv njihove vlade i nista nije bilo na racun vlade (Srbije)", rekao je Djindjic. On je najavio da ce javnosti uskoro biti prezentovan izvestaj o troskovima putovanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << clanova Vlade Republike Srbije, iz kojeg ce se videti da su "troskovi premijera za putovanja - nula". "Toliko su vladu kostala moja putovanja", kazao je on. Djindjic je takodje demantovao da je u posetu Emiratima isao privatnim avionom i kazao da je sa svojom porodicom leteo redovnom linijom JAT Beograd-Istanbul-Dubai, te da je novogodisnje praznike proveo u Abu Dabiju. On je objasnio da je poseta bila planirana kao privatna, da je vlada Emirata bila domacin, a da se medju gostima nalazio i Bodo Hombah, koji je bio "neka vrsta organizatora" doceka Nove godine. On je kazao da se u Emiratima video sa predstavnicima "Energoprojekta", kao i sa tamosnjim biznismenima koji zele da obnove nekada zivu saradnju sa Jugoslavijom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.