Izvor: B92, 11.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DJINDJIC: TRAZICEMO OTVARANJE MINISTARSTVA U PRISTINI
Jedan od lidera DOS Zoran Djindjic izjavio je u sredu da bi jugoslovenska vlada trebalo da bude obrazovana za nekoliko dana i naglasio da ce SRJ traziti da jedno ministarstvo bude u Pristini. "Cim formiramo Saveznu vladu insistiracemo da se odredjeni deo snaga Vojske Jugoslavije i policije vrati u mesta naseljena Srbima. Zelimo da se postuju medjunarodne rezolucije, kako oni delovi koji nisu u nasem interesu, tako i oni delovi koji jesu. Povratak nasih snaga na Kosovo jeste u nasem interesu", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Djindjic i dodao da ce nove jugoslovenske vlasti traziti da se deo pripadnika VJ vrati na jugoslovensko-albansku granicu, ako bude moguce da im se osigura bezbednost. "Trazicemo da jedno nase ministarstvo bude u Pristini i da se u srpskim mestima na Kosovu otvore kancelarije koje ce pomagati ljudima da lakse resavaju probleme", rekao je Djindjic.















