Izvor: B92, 21.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DJINDJIC O SARADNJI S NEMACKOM PRIVREDOM
U Diseldorfu, glavnom gradu nemacke pokrajine Severna Rajna Vestfalija, odrzan je Privredni forum 'Srbija - Jugoslavija', na kome su ucestvovali predstavnici 200 nemackih firmi. Na Forumu su govorili ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Goran Pitic, ministar rudarstva i energetike Goran Novakovic, viceguverner Narodne banke Jugoslavije Radovan Jelasic i srpski premijer Zoran Djindjic. 'Sa ovom nemackom republikom smo u dobrim odnosima. Njihova drzavna banka je spremna da garantuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za neke projekte i pre nego sto se uspostave generalne garancije, a tu je i dosta preduzeca koja imaju dugu tradiciju i poverenje u nase partnere. U maju ce u nasu zemlju doci jedna privredna delegacija koja je spremna da donatorski pomogne i Radio-televiziju Srbije. Takodje su zainteresovani da nam pomognu u uvodjenju novih tehnologija, a donece i opremu za neke nase bolnice, opremu koja nam nedostaje', izjavio je Djindjic, javlja B92.









