Izvor: B92, 24.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DJELIC: U SEPTEMBRU DRUGI TALAS REFORMI
Republicki ministar finansija Bozidar Djelic izjavio je da je do sada skupljeno oko 1,4 miliona maraka po osnovi Zakona o ekstraprofitu. On je prilikom posete Rasinskom okrugu rekao da je do sada 28 preduzeca i fizickih lica platilo porez, od ukupno 1.000, koliko ih je oporezovano ovim zakonom. Djelic je, obracajuci se novinarima, naglasio da u Srbiji u septembru pocinje drugi talas reformi. 'Prvih 6 meseci su bile sistemske reforme, odnosno otvaranje prema svetu, a sada krece srednjerocni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razvoj kako bismo videli sta su prioriteti i u kom smeru se krece nasa zemlja', rekao je Djelic. "Malo i iz iskustva, ali znam da smo sada na kljucnom momentu reformi, posle 6 do 9 meseci uvek dolazi do kraja prvog talasa i ljudi se pitaju 'krenula je reforma, a kakve su plate?' i onda u nekim zemljama, a to se desilo i kod nas, i sa Avramovicem i s Markovicem, poklekne se zbog nekih mozda nepovezanih politickih razloga i onda dalje tonemo. To ne dolazi u obzir, nama je vazna alternativa, a to je sta sada? Bilo je promasaja i propusta, ali smo uradili mnogo i sada treba da vidimo gde zelimo da budemo za 5 godina, da kazemo da je u Srbiji otvoren nov momenat", kaze Djelic, javlja B92.








