Izvor: B92, 09.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DJELIC NAJAVIO POSLEDNJE VECE POSKUPLJENJE STRUJE

Srpski ministar finansija Bozidar Djelic najavio je u subotu u Pancevu da ce elektricna energija poskupeti 1. oktobra za 15 odsto i dodao da ce to biti poslednje povecanje cene struje u ovoj grejnoj sezoni. Djelic je rekao da telefonski impulsi nece poskupeti i da ce pod kontrolom biti i cene komunalnih usluga. On je najavio i analizu cene lekova. Srpski ministar za finansije je rekao da ce do kraja godine za podrsku budzetu stici ukupno 150 miliona maraka od donacija, te da ce to biti upotrebljeno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uglavnom za pomoc najsiromasnijim gradjanima. Prema njegovim recima, ove godine bice ostvaren rast bruto drustvenog proizvoda od 5 odsto. Djelic je podsetio da je planirana inflacija od 35 odsto na godisnjem nivou, a nije iskljucio mogucnost da bude za koji procenat veca, prenosi Beta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.