Izvor: B92, 06.Dec.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DINKIC: ZA REFORMU BANAKA 350 MILIONA DM

Beogad -- Guverner Narodne banke Jugoslavije Mladjan Dinkic izjavio je u cetvrtak da ce glavne reforme bankarskog sistema biti zavrsene vec u prvom kvartalu naredne godine i da je "realno i fiskalno odrzivo" da ce za taj posao biti potrebno potrebno 350 miliona nemackih maraka, prenosi Fonet.

Prema njegovim recima, za socijalni program za radnike u bankama u likvidaciji i radne viskove bice u ovoj godini obezbedjeno 500 miliona dinara, dok je za narednu godinu planirano 50 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << maraka.

Dinkic je najavio da Svetska banka, MMF i EU razmisljaju o povecanju podrske u narednim aranzmanima, i da se od EU u januaru ocekuje 40 miliona evra.

"U aprilu se nadamo uspesnoj realizaciji sadasnjeg aranzmana sa MMF i nadamo se da ce sledeci biti finansijski znacajniji, kako bi bio pomognut najznacajniji deo nasih reformi", dodao je Dinkic.

Prema njegovim recima, tokom razgovora sa Londonskim klubom poverilaca otvorena je mogucnost da Evropska banka za rekonstrukciju i razvoj (EBRD) bude angazovana na novim projektima za finanansiranje obrtnog kapitala za preduzeca koja imaju perspektivu da povecavaju izvoz.

"Tigar iz Pirota je prvi koji je dobio 4 miliona evra prosle nedelje. To su krediti do dve godine sa kamatnom stopom od 8,5 do 12 odsto godisnje, u zavosnosti od performansi preduzeca", rekao je Dinkic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.