Izvor: B92, 07.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DINKIC: PREGOVORI I SA DPS I SA SNP
Ukoliko je interes Crne Gore samostalna drzava, kako misli Zeljko Bogetic, onda ja radim protiv interesa Crne Gore jer moj je interes zajednica Srbije i Crne Gore sve dok je narod za tu zajednicu, rekao je u cetvrtak koordinator G17 Mladjan Dinkic. "Ukoliko bi gradjani Crne Gore bili za samostalnu drzavu, ja bih rekao da je to njihova volja i to bih postovao", rekao je Dinkic agenciji Beta reagujuci na optuzbe koje je na njegov racun izrekao dosadasnji clan G17 Zeljko Bogetic. "Posto socijalisti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nemaju odgovor na predizbornu kampanju DOS i Vojislava Kostunice, najmanje sto je moglo da se ocekuje je da Milosevic u svojoj kampanji dobije ovakvu pomoc iz Crne Gore", rekao je Dinkic i dodao da je o koraku Bogetica saznao od novinara i da se Bogetic nije obratio G17. "Meni nije bitno koje ce partije Demokratskoj opoziciji Srbije pomoci da formira vladu, bitno je da se vlada formira i reforme sprovedu". rekao je Dinkic. On je dodao da je "DPS odlucio da savezne izbore bojkotuje i da je to legitimno pravo te partije", ali da o "saveznoj vladi moze da odlucuje samo onaj ko je u saveznom parlamentu". "Pregovaracemo i sa jednima i drugima: o karakteru zajednicke drzave za vladajucom koalicijom u Crnoj Gori 'Da zivimo bolje', o formiranju nove savezne vlade sa SNP", rekao je Dinkic i dodao da ce opozicija u Srbiji raditi upravo ono sto Djukanovic i DPS rade u Crnoj Gori.















