Izvor: B92, 14.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DIJASPORA TRAZI RESAVANJE SITUACIJE NA KOSOVU
Delegacija Zajednice jugoslovenskih i srpskih klubova Becu pozvala je u cetvrtak medjunarodnu zajednicu da se "nesnosljivo" stanje na Kosovu resi i uputila apel austrijskom ministarstvu inostranih poslova, medjunarodnoj zajednici i organizaciji OEBS "da se preduzmu potrebne mere za promenu nesnosljive situacije". Takodje je zatrazeno da se SR Jugoslaviji omoguci povratak u sve medjunarodne institucije uz potvrdu ravnopravnog statusa "nezavisno od kojih politickih snaga ce biti sastavljena jugoslovenska vlada". "Na kraju zahtevamo detaljnu istragu licne krivice pojedinih politicara povodom zlocina tokom NATO agresije", stoji u apelu upucenom Ministarstvu inostranih poslova Austrije.





