Izvor: B92, 08.Jun.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DELEGACIJA SRBA OTPUTOVALA U NJUJORK

09:25 Petoclana delegacija Srpskog nacionalog veca Kosova i Metohije otputovala je u sredu uvece u Njujork, gde ce pred Savetom bezbednosti UN zatraziti hitne mere za zastitu Srba na Kosovu. Delegaciju cine predsednik SNV KiM vladika rasko-prizrenski Artemije, svestenici Vasilije Delic i Dejan Ilic, kao i srpski posmatraci u kosovskim institucijama Randjel Nojkic i Rada Trajkovic. Portparol Srpskog nacionalnog veca Kosova i Metohije otac Sava Janjic rekao je agenciji Beta da ce se delegacija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kosovskih Srba, po dolasku u Njujork sastati s predsedavajucim saveta bezbednosti UN, kao i clanovima delegacije koja je nedavno boravila na Kosovu. Prema njegovim recima, delegacija kosovskih Srba ce pokusati da ukaze na ozbiljnost situacije u kojoj se nalazi srpsko stanovnistvo, jer "medjunarodna zajednica mora sto pre stati na put organizovanom albanskom terorizmu". "Apsolutno je neprivatljivo da godinu dana nakon dolaska medjunarodne zajednice, kosovski Srbi zive u getima, bez osnovnih ljudskih prava", ocenio je otac Sava i dodao da je takvo stanje "velika sramota za medjunarodnu zajednicu, koja je, u nameri da zastiti ljudska prava, i dosla na Kosovo". .

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.