Izvor: Kurir, 18.Mar.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DEKLARACIJOM NA OTCEPLJENJE
BEOGRAD - Više hiljada Srba, uglavnom mladih, protestovalo je juče ispred Narodne skupštine povodom godišnjice martovskog...
BEOGRAD - Više hiljada Srba, uglavnom mladih, protestovalo je juče ispred Narodne skupštine povodom godišnjice martovskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji 2004. godine. Skup u organizaciji pokreta „1389“, Sveslovenskog književnog udruženja, Studeničkog kruga, „Srpskih sinova“, Udruženja nestalih i Društva „Svetozar Miletić“ >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << počeo je u 12.44.
Miša Vacić, portparol „1389“, predao je Skupštini Martovsku deklaraciju, u kojoj se predlažu mere koje treba preduzeti povodom nasilnog otcepljenja pokrajine. U Deklaraciji se zahteva obustavljanje svih evroatlantskih projekata i programa iz državnog budžeta i preusmeravanje tih sredstava ugroženima na Kosmetu. Od vojske se traži da ostvaruje ustavnu obavezu odbrane zemlje, sklapanje vojnog saveza s Ruskom federacijom i povratak ruske vojske na Kosmet. Poziva se na bojkot robe koja dolazi iz zemalja koje su priznale Kosovo i traži da se Srbija opredeli za ulazak kapitala iz prijateljskih zemalja.
Oliver Antić, profesor Pravnog fakulteta u Beogradu, izjavio je da nisu Srbi bombardovali Ameriku, Pariz, Madrid i Rim, nego „njihove džihadlije“, ali da neće dugo trajati ni njihova ljubav.
- S nebeske Srbije nas gledaju Miloš i Karađorđe! Moramo biti spremni da delujemo, i delovaćemo! Skupili smo se ovde zbog nepravde, ali znamo da pravda drži zemlje i gradove. Još su antički pisci i filozofi rekli da je pravda najveća vrlina, koja ima božanski karakter. Ona je spora, ali dostižna - zaključio je Antić.
Nikola Hadžinikolić iz grupe 357 izrecitovao je pesmu Milana Rakića „Na Gazimestanu“, naglasivši posebno stihove: „Danas, kada dođe do poslednjeg boja, neozaren starog oreola sjajem, ja ću dati život, otadžbino moja, znajući šta dajem i zašto ga dajem“.
Simo Spasić, predsednik Udruženja porodica nestalih i ubijenih na Kosmetu, stražario je pored transparenata „Greh je ćutati o stradanju Srba“ i „Kosovo NATO država užas!!!“
- Ako su naši generali u Hagu, a Hašim Tači s kravatom dobija Veliku Albaniju, to je greh. Poručujemo međunarodnoj zajednici da će Al Kaida od Kosmeta zapaliti ceo svet - rekao je Spasić.
















