DAČIĆ SA KIRBIJEM: O saradnji i Oebsu

Izvor: Kurir, 14.Maj.2014, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DAČIĆ SA KIRBIJEM: O saradnji i Oebsu

Ambasador SAD je izrazio spremnost za nastavak dijaloga o aktuelnim svetskim temama, prvenstveno po pitanju krize u Ukrajini

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić i američki ambasador u Beogradu Majkl Kirbi razgovarali su danas o odnosima dve zemlje, saradnji u okviru međunarodnih organizacija, posebno uoči kopredsedavanja Srbije OEBS-om i zajedničkim radom na rešavanju bezbednosnih izazova u svetu.

Kako je objavljeno na sajtu ministarstva spoljnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poslova Srbije, Dačić i Kirbi su se složili da je nastavak i unapređenje političkog dijaloga i sveukupnih bilateralnih odnosa u obostranom interesu.

Iako su evrointegracije Srbije jedan od glavnih spoljnopolitičkih prioriteta naše zemlje, od izuzetnog značaja su i dobri odnosi Beograda i Vašingtona, istakao je Dačić.

Ambasador Kirbi je izrazio spremnost za nastavak dijaloga o aktuelnim svetskim temama, prvenstveno po pitanju krize u Ukrajini.

Kirbi je izrazio uverenje da će tokom predstojećeg kopredsedavanja OEBS-om Srbija "dobiti šansu da zablista i da će tu šansu iskoristiti".

Srbija će predsedavati OEBS-om u 2015. godini, u okviru sukcesivnog predsedavanja sa Švajcarskom koja ove godine predsedava organizacijom.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.