Izvor: S media, 21.Sep.2009, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cvetković čestitao košarkašima
Premijer Srbije Mirko Cvetković čestitao košarkaškoj reprezentaciji Srbije osvajanje srebrne medalje na evropskom prvenstvu održanom u Poljskoj.
"Vi ste dokaz kako mladost i upornost mogu da postignu odlične rezultate. Najiskrenije vam čestitam i želim vam još mnogo uspeha i lične sreće", rekao je premijer.
Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je u nedelju srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u Poljskoj, pošto je u finalnoj utakmici izgubila od selekcije Španije rezultatom 85:63 (24:14, 28:15, 15:15, 18:19).
Srpski košarkaši su, osim srebrnog odličja, izborili direktan plasman na prvenstvo sveta iduće godine u Turskoj.




