Izvor: Vesti-online.com, 20.Okt.2014, 15:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crnogorci puni (ilegalnog) oružja
Iz crnogorske policije saopšteno je da je za prvih devet meseci ove godine oduzeto 670 komada oružja, od čega 363 komada vatrenog oružja i 307 komada ostalog oružja.
Drže pištolje, puške, ali i granate i raketne bacače (Foto: Ilustracija)
Od ukupnog broja oduzetog vatrenog oružja 363, građani su u ilegalnom posedu držali 240 komada.
Za proteklih devet meseci policija je najviše oduzela pištolja 194, od čega je čak njih 120 bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u ilegalnom posedu, a 74 u legalnom.
Policija je oduzela 77 lovačkih pušaka, od čega je njih 45 bilo u ilegalnom posedu, a 32 u legalnom.
U tom periodu policija je oduzela dva raketna bacača i dve ručne granate.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ne raspolaže preciznim podacima o broju nelegalnog oružja koje je u posedu građana.
"Međutim, u pripremi su aktivnosti čija realizacija bi trebalo da dovede do smanjenja broja ilegalnog oružja, kao i do smanjenja broja pojedinih krivičnih dela", dodaju u MUP-u.
Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova, u Crnoj Gori je oko 62.000 registrovnih vlasnika oružja.
"Najviše registrovanog oružja je u Podgorici, zatim u Nikšiću, a potom u Baru i Bijelom Polju", naveli su u Ministarstvu.
Nastavak na Vesti-online.com...










