Crnogorci i Makedonci, zašto nam zabiste nož u leđa?

Izvor: Mondo, 21.Nov.2018, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Crnogorci i Makedonci, zašto nam zabiste nož u leđa?"

Udruženje porodica "Kosmetske žtve" ogorčeno je zbog toga što su Makedonija i Crna Gora glasale za članstvo Prištine u Interpolu.

Foto: MONDO/Danijela Pašić

Udruženje pita da li se te dve države zalažu za "veliku Albaniju".

U saopštenju tog udruženja se navodi da su se oni založili za ulazak tzv. "OVK" u Interpol.

"Makedonci i Crnogorci, vi ste pravoslavci, pitamo vas zašto ste glasali protiv Srbije a podržali ulazak tzv. OVK Kosovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u Interpol", pitaju iz tog udruženja.

Oni pitaju i da li su te dve države Ramuš Haradinaj, Hašim Tači, Kadri Veselji, Agim Čeku ili Fatmir Ljimaj Veselji, Čeku, Ljimaj... toliko zadužili pa "Srbiji zabijaju nož u leđa".

"Da li to znači da vi podržavate 'veliku Albaniju ili ste zaboravili ko je ubijao makedonske policajce u Kumanovu. Narod i država koja zaboravlja svoje žrtve, a podržava teroriste i zločince, nikada da propeva neće", navodi se u saopštenju.

Na Generalnoj skupštini Interpola, održanoj juče u Dubaiju, nije usvojen predlog da Kosovo postane članica međunarodne policijske organizacije. Makedonija i Crna Gora bile su među državama koje su glasale ZA.

Razočarenje tim odlukama nije krio ni srpski predsednik Aleksandar Vučić, koji je danas izjavio:

I Skoplju i Podgorici Albanci najvažniji prijatelji!

Nastavak na Mondo...






Povezane vesti

Porodice žrtava: Zašto ste glasali za OVK u Interpolu?

Izvor: Vesti-online.com, 21.Nov.2018

Udruženje porodica "Kosmetske žtve" ogorčeno je zbog toga što su Makedonija i Crna Gora glasale za članstvo Prištine u Interpolu i pitaju da se te dve države zalazu za "veliku Albaniju"...U saopštenju tog udruženja se navodi da su se oni založili za ulazak tzv. "OVK" u Interpol...- Makedonci...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.