Crna Gora: Uhapšdena dva Srbina zbog šverca cigareta

Izvor: B92, 08.Okt.2020, 15:07

Crna Gora: Uhapšdena dva Srbina zbog šverca cigareta

Dvojica srpskih državljana uhapšena su danas u Pljevljima zbog krijumčarenja cigareta, saopštio je crnogorski MUP.

Kako se navodi, službenici Stanice granične policije Pljevlja su na graničnom prelazu Metaljka, na izlazu iz Crne Gore, kontrolisali vozilo kojim je upravljao N.S. (43) iz Kragujevca, dok se sa njim u vozilu nalazio M.R. (63) iz Beograda, oba državljani Republike Srbije.

U saopštenju se kaže da su uhapšeni i vozilo predati na dalju nadležnost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << policijskim službenicima Centra bezbednosti Pljevlja koji su, postupajući po naredbi nadležnog suda izvršili pretres predmetnog vozila gde su pronašli 498 boksova cigareta različitih marki, bez akciznih markica.

Upoznat je nadležni državni tužilac koji je kvalifikovao krivično delo krijumčarenje i po čijem su nalogu N.S. i M.R. lišeni slobode.

Zbog sumnje da su izvršili krivično delo koje im se stavlja na teret oni su uz krivičnu prijavu privedeni nadležnom tužiocu, stoji u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.