Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2026, 15:37
Crkva u Zenici vraćena u vlasništvo Srpske pravoslavne crkve
Saborna crkva Presvete Bogorodice u Zenici vraćena je u vlasništvo Srpske pravoslavne crkve, saopštio je danas direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Povezane vesti
Radanović: Za svako groblje, kapelu i crkvu provjerićemo ko je upisan kao vlasnik
Izvor: Nezavisne Novine, 03.Feb.2026, 18:37
SARAJEVO - Predsjednik Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH (FBiH) Đorđe Radanović izjavio je Srni da će za svako groblje, kapelu i crkvu provjeriti ko je upisan kao vlasnik, nakon što je Saborna crkva Presvete Bogorodice u Zenici, koja je bila oteta, upisana u vlasništvo Srpske ..
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










