Izvor: Studio B, 20.Apr.2012, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čišćenje grada u okviru „Beogradizacije Beograda"
U okviru „Beogradizacije Beograda" građani, volonteri ovog projekta i radnici Čistoće i „Zelenila čistili su grad od nalepnica, plakata, postera, grafita i svega onoga što ruži centar prestonice.
U okviru „Beogradizacije Beograda" volonteri ovog projekta, zajedno sa radnicima gradskih komunalnih preduzeća „Gradska čistoća", „Zelenilo - Beograd", „Beograd put" i Beograđanima čistili su danas na Trgu republike grad od nalepnica, plakata, postera, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << grafita i svega onoga što ruži centar prestonice.
- Oko 200 volontera i 50 zaposlenih u gradskim komunalnim preduzećima radi danas na Zelenom vencu, Slaviji, Trgu Republike, oko Vukovog spomenika i kod Brankovog mosta. I ovom akcijom, kao i svakom do sada, želimo da probudimo duh Beograda i podsetimo na urbane vrednosti koje ponekad zaboravimo. Tu prvenstveno mislim na lepo ophođenje, kulturno ponašanje na svakom mestu i dobar odnos prema svom gradu - rekao je direktor marketinga pozorišta „Dadov" Veljko Jovanović.
Kao i uvek do sada, volonteri „Beogradizacije" na Bajlonijevoj, Kalenićevoj, Palilulskoj pijaci i Zelenom vencu pomagali su najstarijim sugrađanima da svoje cegere odnesu do kuće, a na linijama 2 i 7 i ove subote od jutarnjih časova saobraća muzički tramvaji, u kojima je provod potpuno besplatan.
Projekat „Beogradizacija Beograda", u izvršnoj produkciji amaterskog pozorišta „Dadov", realizuje se zahvaljujući sporazumu grada Beograda i NIS- a, s ciljem oživljavanja kulturne scene i očuvanja tradicionalnih vrednosti srpske prestonice.















