Izvor: RTS, 27.Maj.2014, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Četvrt veka Dopisništva u Nišu
Na današnji dan pre 25 godina otvoreno je Dopisništvo Televizije Beograd u Nišu. Za dve ipo decenije postojanja, zaposleni su beležili događaje, ne samo u Nišavskom i Topličkom okrugu, već i van granica zemlje, na skoro svim kontinentima.
Dopisništvo Televizije Beograd u Nišu otvoreno je na današnji dan pre 25 godina.
Ekipa iz Niša bila jedna od retkih TV ekipa koja je ušla u Institut za regenerativnu medicinu Princ Filip u Valensiji, i jedina koja je zabeležila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rad naučnika u Institutu u Irvajnu kod Los Anđelesa, u kome se ispituju matične ćelije.
Kamere tog Dopisništva, za 25 godina zabeležile su brojne običaje naroda u Evropi, Americi i Aziji, gde je snimljena dokumentarna emisija o indijskom gradu čiji je tvorac srpski arhitekta.
Novinari RTS-u Nišu su među najnagrađivanijim u redakciji Dopisništva, učesnici brojnih domaćih i međunarodnih festivala.
Kao najveće u sistemu RTS-a, Dopiništvo Niš, sa dvadesetoro zaposlenih godišnje pripremi skoro hiljadi ipo priloga.
Do 1999. godine iz TV Centra u Nišu, redakcija na bugarskom jeziku pripremala je i emitovala TV Žurnal na bugarskom jeziku, emisiju o životu bugarske nacionalne manjine u Srbiji.
rts.nis@rts.rs
+381 18 236 588
Četvrt veka dopisništva RTS u Nišu
Izvor: JužneVesti.com, 27.Maj.2014
Na današnji dan pre 25 godina otvoreno je Dopisništvo Televizije Beograd u Nišu.




