Četrnaest krivičnih prijava za neprijavljivanje imovine

Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Maj.2015, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četrnaest krivičnih prijava za neprijavljivanje imovine

Agencija za borbu protiv korupcije je u 2014. godini Tužilaštvu podnela 14 krivičnih prijava zbog neprijavljivanja imovine ili davanja lažnih podataka o imovini, izjavila je danas direktorka te agencije Tatjana Babić.

Predstavljajući članovima skupštinskih odbora za finansije i pravosuđe izveštaj o radu Agencije za borbu protiv korupcije i o sprovođenju Strategije za borbu protiv korupcije za 2014. godinu, Babić je rekla da 49 odsto aktivnosti koje su predviđene tom >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << strategijom nije ispunjeno.

"Zabrinjava da je tek nešto više od jedne četvrtine aktivnosti iz tog dokumenta ispunjeno u rokovima i na predviđeni način, 49 odsto aktivnosti predviđeno Strategijom nije ispunjeno, u 22 odsto Agencija nije mogla da dođe do podataka koji bi na pouzdan način pokazali da li su aktivnosti ispunjene", rekla je Babić.

Direktorka Agencije je navela da je prošle godine okončano više predmeta kada je sukob interesa u pitanju nego 2013. godine i da je broj postupaka po službenoj dužnosti nastavio tendenciju rasta.

Babić je rekla i da je Agencija u oblasti predstavki i zaštite uzbunjivača imala 2.392 predmeta, da taj broj takođe pokazuje tendenciju rasta i da se u toj oblasti to telo suočavalo sa velikim problemima u pogledu broja zaposlenih, jer je svaki zaposleni imao u proseku 400 predmeta.

Ona je kao najznačajniju aktivnosti izdvojila izradu modela novog zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije, koji je u julu predstavljen resornom ministarstvu i poslanicima.

Babić je navela da izveštaj o radu Agencije sadrži preporuke Skupštini Srbije, a koje se odnose na donošenje novog zakona, izmene Zakona o finansiranju političkih aktivnosti, kao i na potrebu da parlament obezbedi nadzor nad sprovođenjem Strategije za borbu protiv korupcije.

Ukazala je da su sredstva kojima je Agencija raspolagala, a u pitanju je nešto manje od 196 miliona, prošle i nešto manje od 194 miliona dinara ove godine, nedovoljna, te da su joj potrebni dodatni materijalni i ljudski resursi, budući da je u Srbiji 24.000 aktivnih funkcionera.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.