Cerić: Bošnjaci da podrže Zukorlića

Izvor: B92, 23.Apr.2012, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cerić: Bošnjaci da podrže Zukorlića

Novi Pazar -- Reis ul-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa Cerić poziva sve Bošnjake da na izborima za predsednika Srbije daju svoj glas muftiji IZuS Muameru Zukorliću.

Cerić je ovaj poziv uputio Bošnjacima prilikom posete delegacije Sandžaka Sarajevu, koju je predvodio predsednik Bošnjačke demokratske zajednice i nosilac liste "Sve zajedno" Emir Elfić.

Kako je saopštila Informativna služba BDZ-a, Cerić nije krio zadovoljstvo nastankom koalicije "Sve zajedno" sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugim nacionalnim zajednicama u Srbiji i zahvalio je Elfiću "na svemu što je učino za Bošnjake kroz svoje delovanje, posebno istakavši doprinos u pan-bošnjačkom buđenju".

Elfić je naglasio da "politika BDZ-a nije ništa drugo već kontinuitet onoga što nose reisu-l-ulema Cerić, muftija Zukorlić i ono što je u političkom smislu nosio Alija Izetbegović".

On je kazao da "Bošnjaci nikada više ne smeju sebi da dozvole da počinju iz početka, već da svim snagama moraju da ostvare kontinuitet, kao garant prosperiteta gde god živeli", navedeno je u saopštenju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Cerić pozvao Bošnjake u Srbiji da glasaju za Zukorlića

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Apr.2012

NOVI PAZAR - Reis ul-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Mustafa Cerić pozvao je danas u Sarajevu sve Bošnjake da na predstojećim izborima za predsjednika Srbije daju svoj glas muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorlicu i Koaliciji "Sve zajedno".

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.