Izvor: Blic, 17.Avg.2014, 07:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čekaju satima u kolonama
Zadržavanja motornih vozila juče oko podneva na graničnom prelazu Horgoš - Reske prilikom ulaska u Mađarsku trajala su šest sati, dok je zadržavanje teretnih vozila na ulazu u Srbiju tri sata.
Prema izjavama očevidaca, i danas je kod Horgoša formirana kilometarska kolona na izlasku iz Srbije, dok zvanični podaci Auto-moto saveza Srbije kažu da je oko podneva zadržavanje na izlazu iz Srbije oko četiri sata, a na ulazu u Srbiju pola sata, s tendencijom porasta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
- Vreme čekanja na granici je promenljivo i nepredvidivo, ali u proseku traje oko tri sata. Preporučujemo da oni koji putuju za Mađarsku ili se iz nje vraćaju koriste granične prelaze Bački breg i Kelebija. Na graničnom prelazu Batrovci čeka se i do tri sata - kažu u Auto-moto savezu Srbije.
Podaci mađarske policije pokazuju da je oko podneva zadržavanje na prelazu Kelebija - Tompa tri sata, na prelazu Bački Vinogradi - Ašothalom jedan sat, a na prelazu Bajmok - Bačalmaš pola sata.
I u samoj Subotici povećan je intenzitet saobraćaja vozila sa inostranim tablicama koja se isključuju sa autoputa i nastavljaju ka prelazu Kelebija.
Najčitanije SADA:
















