Čeka se odluka Van Rompeja

Izvor: Beta, 19.Mar.2010, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čeka se odluka Van Rompeja

BRISEL, 19.marta 2010. (Beta) - Predsedavajući Evropskog saveta Herman van Rompej trebalo bi u petak popodne da odluči da li će ići na konferenciju zapadnobalkanskih visokih zvaničnika koja je za subotu zakazana na Brdu kod Kranja.

Kako su agenciji Beta rekli izvori u Van Rompejevom kabinetu, njegov razgovor u Briselu sa slovenačkim premijerom Borutom Pahorom "nije dao rezultate" koji bi mogli uticati na odluku predsedavajućeg Evropskog saveta o prisustvu susretu na Brdu kod Kranja.

Van Rompej će kako su rekli njemu bliski zvaničnici, odlučiti o tome da li će ići ili ne, na sastanak u Sloveniju, "u zavisnosti od onoga što se bude dogodilo u daljem toku priprema za tu konferenciju".

Predsedavajući Evropskog saveta se sastao s Pahorom, koji je iznenada doputovao u Brisel, u nastojanju da i u neposrednom razgovoru s Van Rompejem pokuša da ga uveri u svrsishodnost njegovog učešća na sastanku zvaničnika Zapadnog Balkana, na Brdu kod Kranja.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.