Čarke u Knezu: Žene u crnom i Simo Spasić (FOTO)

Izvor: Mondo, 06.Apr.2018, 13:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Čarke" u Knezu: Žene u crnom i Simo Spasić (FOTO)

U centru Beograda danas je održan skup Žena u crnom koje su obeležile 26 godina od početka sukoba u Bosni i Hercegovini. Na istom mestu bio i Simo Spasić koji je ukazao na zločine nad Srbima u Srebrenici.

Foto: Beta/Miloš Miškov

Istovremeno kad i NVO Žene u crnom, na istom mestu, u Knez Mihailovoj ulici, predsednik Udruženja porodica nestalih i kidnapovanih Simo Spasić ukazao je na zločine nad Srbima u okolini Srebrenice 1992. godine.

Primetan >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je bio veći broj policajaca i dok su Žene u crnom držale transparente sa imenima više mesta u BiH, Spasić je megafonom slao  poruke javnosti, ali i aktivistkinjama te NVO.

Staša Zajević iz organizacije Žene u crnom rekla je da je pre 26 godina počela najduža opsada jednog grada posle Drugog svetskog rata, da je Vojska Republike Srpske počinila "faštističke" zločine, da istupanje poput današnjeg Spasićevog predstavlja ponižavanje žrtava, a da država podrškom predsedniku RS MIloradu Dodiku "destabilizuje Bosnu".

Sukob u Beogradu oko... Palestine! (FOTO)

Spasić je Žene u crnom prethodno nazvao "ratnim i posleratnim profiterkama", dodao da im je crna boja koju nose "samo garderoba", jer njima, kako je rekao, niko nigde nije poginuo, ali i da bi trebalo da ih bude sramota da na Veliki petak drže takve skupove.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.