Izvor: B92, 15.Dec.2013, 00:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Carina zaplenila vazdušne pištolje
Beograd -- Zajedničkom akcijom carinika i granične policije, na graničnom prelazu Horgoš je sprečen pokušaj krijumčarenja 17 vazdušnih pištolja.
Pištolji marki Crosman, Vigilante, Benjamin Trail NP, Walther CP 99, STI duty One, tri kundaka, optički nišan i 264 patrona za pištolje, pronadjeni su u automobilu marke Opel astra kojim je putovalo dvoje srpskih državljana iz Segedina u Bečej, saopštila je Uprava carina.
Ovaj bračni par je tvrdio da, osim hrane i poklona >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koje su u Segedinu kupili za Božić, nemaju ništa da prijave za carinsku kontrolu, medjutim, carinici su se ipak odlučili za detaljan pregled vozila, tokom kojeg su pištolje pronalazili na raznim mestima u automobilu.
Najveći deo, tačnije 15 pištolja i municiju otkrili su u prtljažniku: sedam pištolja se nalazilo ispod tapacirunga u rezervnoj gumi, dok su municija i još osam pištolja kako se ne bi videli bili prekriveni kupljenim poklonima i hranom.
Optički nišan i još dva pištolja bili su sakriveni ispod suvozačevog i vozačevog sedišta.
Protiv vozača je pokrenut prekršajni postupak, dok su pištolji i vozilo privremeno zadržani do okončanja prekršajnog postupka.







