Izvor: B92, 06.Avg.2014, 13:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čajetina i Zlatibor bez vode
Čajetina -- Meštani Čajetine i Zlatibora danas su bez vode za piće zbog kvara na magistralnom vodovodu.
Do pucanja vodovodne cevi na lokalitetu Prela, u blizini "Smetlišta" na Zlatiboru došlo je u jutarnjim satima. Pošto je potrebno zameniti cev velikog prečnika, prekinuto je vodosnabdevanje na području Zlatibora i Čajetine.
Ekipe JKP "Vodovod Zlatibor" je na terenu, a otklanjanje havarije se očekuje tokom dana, rečeno je Tanjugu u tom preduzeću.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Iz tog preduzeća poručuju da ulažu napore da se kvar sanira u što kraćem roku.
Gradjani na Zlatiboru i u Čajetini, koji su danas bez vode, kada kvar bude otklonjen vodu će moći da koriste samo za sanitarno-higijensku upotrebu dok Zavod za javno zdravlje Užice nakon tri uzeta uzorka ne potvrdi da je voda ispravna za piće, saopšteno je iz Vodovoda Zlatibor.










