Čačak: Padavine u subotu, Čemernica preti

Izvor: Blic, 21.Maj.2014, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čačak: Padavine u subotu, Čemernica preti

Šef radne jedinice JP Srbijavode za sliv Zapadne Morave, Jovanka Ćirković izjavila je danas da je stiglo upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda da će na tom području u subotu pasti 20 litara vode po metru kvadratnom, zbog čega je neophodan oprez, pre svega kada je Čemernica u pitanju.

- Obzirom da su najavljene padavine za vikend na našem području, pogotovo na slivu Dičine, Despotovice i Čemernice moramo biti obazrivi. Mi ćemo na mestu prodora nasipa na reci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Čemernici postaviti određen broj vreća sa peskom, kako bismo to mesto obezbedili - navela je ona u izjavi Tanjugu.

Nasip je, kako kaže, probijen u dužini 100 metara, a najveći problem je vlažan teren, pa je pristup otežan.

U Čemernici ima drveća, koje je poplava obarala, ali i smeća, a ukoliko postoje čepovi oni će se u hodu otklanjati, naglasila je šef RJ Srbijavoda.

- Nemoguće je sada obići čitavo područje, mnogo je stabala u rekama, svega što je voda donosila, to ćemo u narednom periodu sagledati - rekla je ona.

Ćirković kaže da će volonteri zajedno sa nadležnim službama postaviti džakove na tom potezu i obezbediti mesto, izrazivši očekivanje da neće biti većih problema.

- Nema najava da će kiša istovremeno padati na čitavom području, u pitanju su mestimični pljuskovi, pa se nadam da ćemo se izboriti sa njima - naglašava ona.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.