Izvor: B92, 21.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CUPIC: LEGALIZAM JE JEDNA VELIKA PREVARA

Na subotickoj tribini posvecenoj borbi protiv kriminala koju je Otpor organizovao u cetvrtak uvece, clan te organizacije i domacin razgovora Robertino Knjur ocenio je da neophodne kadrovske promene u pravosudju "skandalozno kasne" i kao odgovornog oznacio ministra pravde Vladana Batica, pise "Madjar so". Navodeci da je od prvog dana promena trebalo primeniti "sok terapiju", profesor Beogradskog univerziteta Cedomir Cupic je na tribini rekao da umesto toga "lopovi i kriminalci i dalje sede >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u skupstinskim klupama, za sta su u prvom redu odgovorni Kostunica i njegova partija". On je dodao da je "takozvani legalizam jedna velika prevara, koja prouzrokuje ogromne stete". Cupic je konstatovao i da ne stoji da za kadrovsku obnovu u pravosudju nema dovoljno kadrova, podsecajuci da je tokom protekle decenije oko 6.000 sudija napustilo sluzbu. "Legalistickoj 'brizi' ni ovde nema mesta, buduci da ce nas strani investitori zaobilaziti sve dok nam je pravosudje ovakvo, odnosno dok je ulaganje nesigurno", zakljucio je Cupic. Beogradski advokat Ilija Radulovic rekao je da bi "Kostunica 50 godina samo govorio, ali da nista ne bi menjao" i naveo da je "nasuprot njemu Djindjic imao nekoliko hrabrih koraka, uz pomoc kojih zeli da otvori ono sto je pod 7 katanaca, srpsko drustvo, koje zeli vece plate, ali uz zatvoreno drustvo", navodi list, javlja ANEM.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.