Izvor: B92, 11.Avg.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CRNOGORSKI FUNKCIONERI I DALJE BEZ DIPLOMATSKIH PASOSA

Jugoslovensko ministarstvo inostranih poslova i dalje odbija da produzi diplomatske pasose i takozvane izlazne vize crnogorskim funkcionerima, pa ce Crna Gora ubuduce ignorisati nadleznosti savezne drzave u toj oblasti, rekao je sef konzularnog sektora crnogorskog Ministarstva spoljnih poslova Dragan Sekulovic. On je agenciji Beta rekao da postoje resenja koja mogu da poniste "sankcije Saveznog ministarstva inostranih poslova", ali je odbio da ih precizira. On je naveo da vise od godinu dana SMIP odbija da izdaje i produzava diplomatske i sluzbene pasose i izlazne vize funkcionerima Vlade i drugih crnogorskih institucija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.