CRNOGORCI TRAŽE DA SASLUŠAJU BELIVUKA? Tužilaštvo na NOVOM TRAGU, terete ih za dvostruko ubistvo i otmicu!

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Avg.2021, 21:06

CRNOGORCI TRAŽE DA SASLUŠAJU BELIVUKA? Tužilaštvo na NOVOM TRAGU, terete ih za dvostruko ubistvo i otmicu!

Specijalno Tužilaštvo je pre nekoliko dana osumnjičilo članove Belivukove grupe za ovo dvostruko ubistvo i otmicu.

Specijalni tužilac u Crnoj Gori trebalo bi da narednih dana sasluša u Beogradu Veljka Belivuka zvanog Velja Nevolja i članove njegove kriminalne grupe, koji se terete za ubistvo Barana D. H i A.S. i otmicu M.R. u oktobru prošle godine u Danilovgradu.

Tela ubijenih Barana još nisu pronađena, a istražitelji čekaju nalaze veštačenja tragova uzetih >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << iz kuće u mestu Donji Crnci kod Spuža u kojoj su, kako se veruje, dvojica državljana Crne Gore surovo likvidirana.

Ekipa Televizije "Vijesti" pronašla je i kuću u kojoj se, kako se sumnja, desio surovi zločin.

Vlasnici kuće u kojoj se prema tvrdnjama istražitelja dogodilo dvostruko ubistvo nisu bili raspoloženi za razgovor sa novinarima. Ističu da će se javno obratiti nakon što budu gotovi svi nalazi veštačenja.

Oni se međutim nadaju da će nalazi veštačenja potvrditi ono u šta oni veruju – da se zločini nisu dogodili u njihovom domu i da su neosnovane sumnje da je u sve to umešan član njihove porodice - Ratko Živković, inače državljanin Srbije.

Demantuju i pisanje medija da su u rođačkim vezama sa Radojem Zvicerom koji važi za jednog od vođa kavačkog kriminalnog klana. Živkovića, podsetimo, Specijalno tužilaštvo sumnjiči da je obezbedio kuću u kojoj su dovedeni i ubijeni D.H. i A.S, ali i da je namamio žrtve.

Dana, 14. 10. 2020. godine, oko 15.00 časova, po dolasku oštećenih u kuću Živkovića, osumnjičeni Belivuk je odmah lišio života D.H. tako što je pucao iz vatrenog oružja i pogodio ga u predelu glave nanoseći mu povrede posle kojih je nastupila smrt. Osumnjičeni Miljković i Janković su istovremeno fizički nasrnuli na oštećenog A.S., vezali su ga, kao i M.R. koji se nalazio sa njima u društvu. A.S. je ubijen istog dana dok su Radulovića drugi, za sada nepoznati pripadnici kriminalne organizacije, odveli na drugu lokaciju - saopšteno je iz Specijalnog tužilaštva.

Sagovornik Televizije Vijesti blizak istrazi navodi da se narednih dana mogu očekivati novi detalji kada je reč o otmici M.R., odnosno da crnogorski istražitelji sklapaju mozaik o tome šta se sa njim dogodilo nakon što je otet.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.