Izvor: B92, 05.Apr.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CRNA GORA HITNO NARUCILA 50.000 LICNIH KARATA

Guverner Mladjan Dinkic potvrdio je da je crnogorski MUP narucio od Zavoda za izradu novcanica hitnu isporuku 50.000 licnih karata. On je dodao da su ovako veliku narudzbinu imali jedino 1998.godine, pre prethodnih izbora u Crnoj Gori. Kako prenosi Radio B92, govoreci o ovom poslovnom aranzmanu izmedju MUP Crne Gore i Narodne banke Jugoslavije, Dinkic je rekao da je 15. marta naruceno 10.000 obrazaca za pasose, 50.000 obrazaca za licne karte, 10.000 saobracajnih dozvola i 10.000 vozackih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dozvola. "Trazili su da se odmah posalje predracun za 50.000 licnih karata i 5.000 pasosa, i sutradan su platili avansno u dinarima. U ovakvoj kolicini ranije nisu trazili, osim 1998. godine pred izbore, kada su narucili 50.000 licnih karata. Narucuju obicno po 10.000 svakih cetiri meseca", rekao je Dinkci. On je ocenio da je Zavod za stampanje novcanica korektno odradio svoj deo posla. 'A za sta ce biti upotrebljeni ti obrasci treba pitati u Crnoj Gori', preporucio je Dinkic.

Ministarstvo unutrasnjih poslova Crne Gore odbacilo je kao "brutalne i politicki tendenciozne izmisljotine" navode da ce izrada 50.000 licnih karata i 5.000 pasosa za Crnu Goru biti "u funkciji navodne masovne kradje izbora". Crnogorsko ministarstvo u saopstenju navodi da su neka sredstva informisanja i predstavnici pojedinih politickih partija zloupotrebili njegovu uobicajenu komunikaciju sa Narodnom bankom Jugoslavije, koja se odnosi na izradu obrazaca i isprava. U saopstenju se odbacuje "izmisljotine koje imaju jasan cilj i vec prepoznatljiv manir da zlokobnim i opasnim senzacionalizmom, sijuci mracnjastvo i lazi, jedan rutinski, uobicajen i zakonit rad ovog ministarstva, u magnovenju svoje antidemokratske kombinatorike, prikazu kao pokusaj stvaranja uslova za izbornu kradju", prenosi Fonet.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.