Izvor: B92, 24.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
COVIC I HEKERUP RAZGOVARALI SA PORODICAMA NESTALIH
Potpredsednik Vlade Srbije Nebojsa Covic i civilni administrator Kosova Hans Hekerup u petak su kod Kosova Polja sa sestoclanom delegacijom Udruzenja rodbine nestalih i kidnapovanih Srba postigli dogovor da se pitanje sudbine nestalih i kidnapovanih resava iskljucivo putem drzavnih organa SR Jugoslavije i Srbije u saradnji sa misijom medjunarodne zajednice na Kosmetu. Kako je Srni preneo Zoran Marinkovic, clan Udruzenja porodica nestalih i kidnapovanih i jedan od ucesnika sastanka, Hekerup >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je demantovao tvrdnje navedenog udruzenja o navodnom postojanju logora-zatvora za Srbe na Kosovu i Metohiji i izjavio da medjunarodni predstavnici na Kosmetu imaju informacije da 12 Srba koji se nalaze na spisku nestalih i kidnapovanih dobrovoljno rade u preduzecima na teritoriji Gnjilana.
Prema Marinkovicevim recima, Covic je prihvatio Hekerupovu molbu da ubuduce sve informacije o pitanju nestalih i zarobljenih budu dostavljene nadleznim drzavnim organima Jugoslavije, koje ce ih potom provjeriti i dostaviti UN policiji i KFOR-u, kako bi se izbegle spekulacije i uznemiravanje javnosti. Marinkovic je dodao da je Covic na sastanku konstatovao da problem nestalih i kidnapovanih moze biti resen samo saradnjom sa mirovnom misijom.












