ČEKAJU PREMIJERA: Protest putara, blokiran centar Beograda

Izvor: S media, 29.Maj.2013, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ČEKAJU PREMIJERA: Protest putara, blokiran centar Beograda

Putari su krenuli u protesu šetnju od Trga ka Vladi Srbije, blokirajući saobraćaj od Doma sindikata do Doma omladine, od Srpskih vladara do Kneza Miloša.

Oni očekuju da ih prime premijer ili prvi potpredsednik vlade.

Protest se organizuje, kako je ranije rekla predsednica sindikata Sonja Vukanović, pošto je Vlada Srbije ostala 'gluva' na zahteve ranika putarskih preduzeća.

Traže 9,7 milijardi (dinara) >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

“Zahtevi putara su da se, pre svega, izmire dugovi države prema putarskim preduzećima, koja u ovom momentu iznose 9,7 milijardi (dinara). Takođe tražimo da se do kraja godine obezbedi šest milijardi da kažemo za neko minimalno održavanje puteva drugog reda koji su u katastrofalnom stanju“, objašnjava Vukanovićeva.

“Takođe tražimo da se reši sistemski finansiranje putne privrede, kao što je to rađeno do 20. novembra 2011. godine, kada su izmenom zakona praktično sredstva koja su namenjena održavanju puteva preneta u budžet“, podseća ona.

“I tražimo da nas primi premijer da bismo konačno rešili problem putne privrede“, dodaje predsednica Samostalnog sindikata putara Srbije.

Sindikat je ranije saopštio i da Vlada Srbije do sada nije odgovorila na zahteve radnika putarskih preduzeća, zbog čega preti gubitak više od 10.000 radnih mesta. U saopštenju Samostalnog sindikata putara Srbije se naglašava da ako se njihovi zahtevi ne ispune, protest će se radikalizovati širom Srbije.

(B92, Beta)

Foto:S media

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.