Bukvić nema podršku svih u DS

Izvor: Blic, 25.Feb.2010, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bukvić nema podršku svih u DS

Kula - Šanse čelnika odborničke grupe Demokratske stranke da do kraja marta prevaziđu unutrašnji sukob i održe sednicu SO Kula, uveliko su smanjene. Kako smo pisali, dva odbornika DS nisu prisustvovali prošloj sednici, pa nije postojao kvorum za smenu predsednika SO Velibora Milojičića, za što se zalaže predsednik opštine Svetozar Bukvić.

Sve je postalo komplikovanije posle najave predstavnika DSS, koji su sa DS i SVM u lokalnoj koaliciji da, ukoliko DS u narednih mesec >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dana ne reši unutarstranačke razmirice, građani Kule, po treći put u poslednjih 10 godina, moraju da izađu na prevremene izbore.

Odbornici DSS smatraju da je višemesečni unutarstranački sukob u DS ozbiljno ugrozio rad lokalnog parlamenta i vladajuće koalicije u Kuli. Iako su SVM i DSS, kao koalicioni partneri, pokazali lojalnost prema najjačem partneru, na sednici su nedostajali odbornici DS, pa je vladajuća koalicija ostala bez većine za odlučivanje.

U kulskom Odboru DSS smatraju da prestanak komunikacije između predsednika opštine i predsednika Skupštine, mesecima ugrožava funkcionisanje vlasti. Otkako je Bukvić, krajem godine, preuzeo opštinski odbor DS i krenuo u konačni obračun sa partijskim kolegom, dovedeno je u pitanje dalje obavljanje vlasti.

Prema rečima Damjana Miljanića (DSS), zamenika predsednika opštine, duge pauze između sednica SO Kula, pokazale su da postoje problemi komunikacije među predstavnicima skupštinske većine.

- Izostanak kvoruma je jasan znak da većinska koalicija praktično ne postoji. Imajući u vidu okolnosti koje su dovele do podele unutar odborničke grupe DS, ne preostaje nam drugo nego da se pripremamo za vanredne lokalne izbore - rekao je Miljanić.

Zamenik predsednika opštine dodaje da želi da njegovi koalicioni partneri iz DS reše probleme u narednih mesec dana, ali neće učestvovati u sukobu obezbeđivanjem narušenog kvoruma, koji je izgubila najveća stranka lokalne koalicije.

- Odbornici DSS neće učestovati u eventualnim pokušajima da vladajuća koalicija obezbedi kvorum uz pomoć odbornika opozicione Srpske radikalne stranke i Slobodne Srbije. Time bismo ponovo došli u situaciju, kao pre četiri godine, kada se većina u SO Kula menjala svakih par meseci - kaže Miljanić.

Upućeni u političke prilike u Kuli smatraju da predsednik Svetozar Bukvić može aktivirati pet blanko ostavki odbornika koji su protiv Milojičićeve smene, ali će i dalje biti u nezavidnoj situaciji, jer i mandate novim odbornicima mora verifikovati 19 odbornika u sali.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.