Izvor: Blic, 05.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Bukulja' piše račune i tužbe
'Bukulja' piše račune i tužbe
ARANĐELOVAC - Redovi nezadovoljnih građana pred šalterima Javnog komunalnog preduzeća 'Bukulja' zbog tužbi za vodu bili su do pred samu Novu godinu, a u ovom preduzeću ističu da su bili prinuđeni na to i da će tužbe protiv neurednih platiša biti ubuduće redovna praksa.
JKP 'Bukulja' krajem decembra podnelo je tužbe protiv 6.881 građanina zbog neizmirenih obaveza za vodu većih od 100 dinara za novembar 2004 - mart >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 2005. godine.
- Ponašanje JKP 'Bukulja' je noćna mora za sve građane Aranđelovca. Prošle godine u isto ovo vreme stigli su nenormalno veliki računi za vodu. Pravdali su to na razne načine, objašnjavajući da vodomeri nisu redovno čitani i da će se tada napraviti presek, a naravno po našem džepu. Dobio sam račun od 30.000 dinara, koji smo uz razne molbe i žalbe na kraju morali da platimo - kaže Aranđelovčanin koji je želeo da ostane anoniman.
On dodaje da je dobio novi obračun za šest meseci, kojim se zadužuje za 22.000 dinara, a uz to je redovno plaćao mesečni iznos od oko 850 dinara.
- Naša kuća je površine 150 kvadrata, u njoj živimo nas četvoro, a račun mi je 14.805 dinara. Da li je moguće da jedno domaćinstvo potroši 457 kubika vode od 10. maja kada je zamenjen vodomer koji je bio neispravan. Ne znam kako su upisivali potrošnju vode. Sada čekam i tužbu i uvećanje računa za još 2.500 dinara. Da li ćemo njihov nerad mi građani i dalje da plaćamo? Verujem da su ono vreme što su štrajkovali hteli preko nas da naplate - kaže Ljiljana Mihailović.
Radivoje Janković, berberin u penziji, kaže da je dug za vodu od 25. decembara 2004. do 20. aprila 2005. od 195,50 dinara sa tužbom narastao na 2.789 dinara.
- U februaru 2005. zamenjen je vodomer, izmirio sam sve obaveze,
a onda su mi za taj period podneli tužbu. Rado ću se suditi sa njima - kaže Janković.
Direktor JKP 'Bukulja' Slobodan Lomić kaže da otkako su počeli da uručuju tužbe, priliv u kasu preduzeća se udesetostručio.
- Građani se odazivaju i shvataju da vodu moraju da plate. Naš sistem za preradu vode jedan je najskupljih u zemlji, a plate zaposlenih su nam ispod prosečnih. Ovo što radimo primorani smo, jer ćemo doći u situaciju da ne možemo da platimo struju i bićemo isključeni iz sistema vodosnabdevanja. Od ovog načina naplate nećemo odustati - poručio je Lomić. Miodrag Petrović













