Brucoškinje se useljavaju u domove

Izvor: Mondo, 29.Sep.2012, 12:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brucoškinje se useljavaju u domove

U Studentskom domu "Karaburma" završena je danas brucoška raspodela mesta za 540 devojaka, a najbolje rangiranim studentkinjama ključeve je uručio ministar prosvete i nauke prof. dr Žarko Obradović.

Raspodela mesta za 382 mladića zakazana je za sutra.

Direktor Studentskog centra Beograd Milovan Petrović rekao je da se ove godine za smeštaj u domu prijavilo 2.339 kandidata, a mesto je dobilo 922 brucoša i to 540 devojaka i 382 mladića.

"Ove godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << konkurencija je bila velika. Čak 358 devojaka koje danas primamo imale su sve četiri godine u srednjoj školi prosečnu ocenu 5,00. Poslednja na listi među devojkama koja je dobila mesto u domu imala je prosek iz srednje škole 4,88", istakao je Petrović.

On je podsetio da je u Studentskom centru Beograd smešteno oko 12.000 studenata i da se svakog dana spremi do 25.000 obroka. Petrović je poručio roditeljima brucoša da će njihova deca imati dobre uslove da nastave uspešno školovanje i da će biti bezbedna u domu.

Najbolje rangiranim studentkinjama, Jovani Antonović, Dragani Prgomalji, Aleksandri Krsmanović, Ani Stanojević i Jeleni Živković, ključeve od soba uručio je ministar Obradović.

"To što je poslednja na listi među devojkama imala prosek 4,8, govori da najbolju dolaze ovde, ali i da su nam kapaciteti smeštaja ograničeni i da bi bilo dobro da u sledećim godinama napravimo još jedan dom u Beogradu", kazao je Obradović.

On je brucošima poručio da budu vredni, da uče i podsetio ih da je izmenama Zakona o visokom obrazovanju predviđeno da u ovoj školskoj godini imaju šest rokova i da će uslov za upis na budžet naredne godine biti 50 bodova.

Većina devojaka već danas su se uselile u svoje sobe, a poslednji rok za useljenje brucoša je 5. oktobar. Studenti koji se do tada ne usele gube pravo na smeštaj, a njihovo mesto dobijaju studenti koji su ispod crte.

Na sutrašnjoj raspodeli, mladići sa sobom moraju da ponesu indeks, ličnu kartu, čip karticu i uverenje o lekarskom pregledu dobijeno u Studentskoj poliklinici.

Brucoši mogu računati na sobe u studentskom domu "Karaburma", "Patris ", "Studentski grad" četvrti blok, "Vera Blagojević 2", "Žarko Marinović".

Pravo da konkurišu za smeštaj u domu imaju budžetski studenti koji žive van Beograda.

Zavisno od kategorizacije, mesečna cena smeštaja u domovima je od 880 do 1.400 dinara.

Za studente starijih godina konkurs za smeštaj u domu počinje 30. septembra i trajaće do 31.oktobra.

(Tanjug)

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Počela raspodela u studentskim domovima

Izvor: Studio B, 29.Sep.2012

Ove godine mesto u domu dobilo je 922 brucoša, od tog broja 540 devojaka kojima su ključevi danas uručeni. ..Raspodela mesta za 382 mladića zakazana je za sutra...Većina devojaka već danas su se uselile u svoje sobe, a poslednji rok za useljenje brucoša je 5. oktobar...Studenti koji se do tada...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.