Brucoši se useljavaju u domove

Izvor: Mondo, 29.Sep.2012, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brucoši se useljavaju u domove

Počinje raspodela mesta u studentskim domovima za brucoše. Danas se useljavaju studentkinje, studenti sutra.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog ravoja Žarko Obradović uručiće najbolje rangiranim studentkinjama prve godine ključeve za smeštaj u Studentskom domu "Karaburma".

Brucoška raspodela mesta u studentskim domovima za mladiće bite obavljena dan kasnije.

Direktor Studentskog centra Beograd, Milovan Petrović rekao je ranije Tanjugu da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << od 2.339 kandidata, koliko se prijavilo, smeštaj u studentskim domovima dobila 922 brucoša i to 540 devojaka i 382 mladića.

Petrović je istakao da svake godine dobijaju sve bolju generaciju brucoša i da su ove godine imali 516 kandidata sa svim peticama, a poslednji na listi među mladićima imao je prosek 4,73, dok je poslednja među devojkama imala prosek 4,88.

Petrović je dodao da je poslednji rok za useljenje brucoša 5. oktobar i ukoliko se do tada ne usele, brucoši gube pravo na smeštaj. U slučaju da neko odustane od smeštaja ili se ne useli na vreme, mesto dobijaju studenti koji su ispod crte.

Na raspodelu brucoši treba sa sobom da ponesu indeks, ličnu kartu, čip karticu i uverenje o lekarskom pregledu dobijeno u Studentskoj poliklinici.

Brucoši mogu računati na sobe u studentskom domu "Karaburma", "Patrisa ", "Studentski grad" četvrti blok, "Vera Blagojević 2", "Žarko Marinković".

Pravo da konkurišu za smeštaj u domu imaju budžetski studenti koji žive van Beograda. Zavisno od kategorizacije mesečna cena smeštaja u domovima je od 880 do 1.400 dinara.

Za studente starijih godina konkurs za smeštaj u domu počinje 30. septembra i trajaće do 31.oktobra.

(Tanjug)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.