Izvor: B92, 14.Apr.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Britanski sudija Bonomi umesto Ričarda Meja
Hag -- Britanski sudija Ian Bonomi imenovan je za novog člana sudskog veća na suđenju bivšem predsedniku Srbije i SRJ Slobodanu Miloševiću pred Haškim tribunalom, saopšteno je u sredu u Hagu. Bonomi (58) će zameniti sudiju Ričarda Meja koji je krajem februara podneo ostavku zbog teške bolesti. Portparol Haškog tribunala Džim Lendejl rekao je, na redovnoj konferenciji za novinare, da će sudija Bonomi zvanično položiti zakletvu 1. juna, ali da je već u Hagu i priprema se za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nastavak suđenja Miloševiću.
Bonomi, koji ima titulu lorda, će pre nego što zauzme mesto u sudskom veću, po pravilima Tribunala, morati da dokaže da se upoznao sa dosadašnjim tokom procesa koji je zabeležen na 30.000 stranica stenograma, kao i stotinama hiljada stranica dokumenata uvedenih u dokaze. Sudije su saslušale iskaze 298 svedoka tokom oko 300 radnih dana.
Sudskim većem u nastavku suđenja predsedavaće Patrik Robinson sa Jamajke, a član veća je i južnokorejski sudija O Gon Kvon.








