Bravo: Novi uspjeh Bosanke Elvedine Muzaferije

Izvor: SandzakPress.net, 08.Feb.2020, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Elvedina Muzaferija, najbolja skijašica Bosne i Hercegovine, nastupila je na utrci spusta u okviru Europa Cupa u italijanskoj Pili i tako osvojila svoje prve bodove u ovoj disciplini ove sezone. Ljubitelji skijanja Muzaferiju su upamtili na kraju prošle godine kada je osvojila tri boda na utrci superveleslaloma u švicarskom Sent Moricu. Nekoliko dana kasnije ispisana je historija bosanskohercegovačkog sporta. Muzaferija je osvojila prve bodove za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom skijaškom >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << kupu. U kombinaciji voženoj u Altenmarkt-Zauchenseeju, u Austriji, osvojila je 29. mjesto i tako došla do prvih bodova. U odnosu na pobjednicu Federicu Brignone, bila je u zaostatku za 9,25 sekundi. Vožnje je odvezla za 2:12,70. Muzaferija je u italijanskoj Pili u sklopu FIS takmičenja bila treća prije nešto više od sedam dana, a sada je osvojila i vrijedne bodove u Europa Cupu. Naredni nastup Muzaferiju očekuje u Europa Cupu (od 12. februara), a potom i u Svjetskom kupu i to u švicarskoj Kran Montani. U Svjetskom kupu Muzaferija će voziti dva spusta i superveleslalom. S obzirom na to da je utrka spusta zbog vremenskih uvjeta u Sočiju otkazana, jedan spust prebačen je u Crans Montanu. Pogledajte vijest na izvornom sajtu: Bravo: Novi uspjeh Bosanke Elvedine Muzaferije

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.