Izvor: Blic, 22.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bratstvo i jedinstvo

Trebalo bi predložiti novi sistem oporezivanja - svaki građanin neka sam prijavi koliko misli da treba da prijavi prihoda, neka sam sebi odredi porez i neka sam napravi potrebne račune. Ako i bude nešto sumnjivo, onda neka i sam sebe kontroliše. Ko bolje od njega zna koliko on ima. Svaki stručnjak iz topa bi ispalio da država to mora da kontroliše, jer bi sve drugo bila čista anarhija.

Međutim, u Skupštini Srbije te anarhije nema - vlada pravo bratstvo i jedinstvo kada je o >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stranačkim parama reč. Poslanici istih tih stranaka usvojili su zakon o tome kako same sebe da kontrolišu, ali koji nije najjasnije odredio jednu sitnicu - koliko novca može da se potroši u kampanji. Prijavljeni iznosi novca se ne proveravaju, a nemoguće je saznati ko su pravi finansijeri reklama, spotova i iznajmljenih termina kojima smo bombardovani tri meseca.

Dostavljeni su nekakvi fiskalni računi, revizorke su ih uporedile sa bankovnim. I sve se poklapa. Kod nekih do u dinar, neki su „malo u dugu". Šta su mogli ljudi na RIK nego da dignu ruku i usvoje izveštaj. Jedinstveno i bratski. Nisu ih delile ideologije ni principi. Spojio ih je samo novac. A osim građana i zainteresovane javnosti, nema ko da ih proveri jer su na vrhu lanca trošenja budžetskih sredstava.

A ko će da kontroliše državu?

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.