Bramerc: Stanković ne treba da služi kaznu u Foči

Izvor: Vesti-online.com, 25.Jan.2012, 13:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bramerc: Stanković ne treba da služi kaznu u Foči

Glavni tužilac Haškog trbunala Serž Bramerc izrazio je čuđenje zbog odluke da Radovan Stanković služi kaznu u zatvoru u Foči, gde je rođen, gde je činio ratne zločine i odakle je pobegao.

Bramerc je izrazio nadu da će nadležni organi u BiH doneti odluku da Stanković bude premješten na izdržavanje kazne u zatvoru u nekoj drugoj zemlji.

"O tome trebaju odlučiti nadležne vlasti u Bosni i Hercegovini. Međutim, na osnovu prethodnih negativnih iskustava, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << zaista se nadam da će se doneti odluka da Radovan Stanković izdržava kaznu u nekom drugom zatvoru", rekao je Bramerc za Dnevni avaz.

Radovan Stanković je ranije osuđen na 20 godina zatvora zbog zločina nad Bošnjacima u Foči, a iz fočanskog zatvora je pobegao pre više od četiri godine.

U istom gradu je uhapšen u jednom stanu prošle sedmice.

Još nije poznato gde se Stanković skrivao poslednje četiri godine i uz čiju pomoć, piše sarajevski list.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.