Brada podelila Irak

Izvor: RTS, 01.Jul.2012, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brada podelila Irak

Vojnici i policajci u Iraku ne mogu više da nose bradu, odlučile su vlasti te zemlje, javlja Verska informativna agencija.

Vlasti Iraka naredile su da vojnici i policajci ne mogu da nose bradu, iako je to među muslimanima u toj zemlji rasprostranjeno, podjednako kod šiita i sunita.

Vlasti ističu da vojnici i policajci moraju da budu korektno obučeni, "lepo obrijani" i da ostave utisak da su "nezavisni od ma koje političke ili verske pripadnosti".

Kako >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prenose arapski mediji, ta odluka naišla je na otpor, mada se ne veruje da će da izazove pobunu. Do sada je postojao propis koliko brada može da bude duga, a sada se traži da se ona ukloni.

Islamski teolozi u Iraku tvrde da je Božji poslanik naredio da se brkovi skraćuju, a brada pušta. Tako je i on izgledao i na taj način se razlikuju vernici od nevernika. Dodaje se da ko brije bradu, "nema Alahovu milost".

S obzirom na sve to, iračkim policajcima i vojnicima biće veoma teško da poštuju uputstva vlade, koja će verovatno morati da budu izmenjena, prenosi Verska informativna agencija.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.