Izvor: RTS, 22.Dec.2017, 17:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Božović: Budžet pun "jelki"
Beogradski odbor DS organizovao je ispred novogodišnje jelke u Knez Mihailovoj ulici, akciju "83.000 novogodišnjih želja" povodom nabavke te jelke za 83.000 evra, po ugovoru koji je juče, kako je najavio gradonačelnik Siniša Mali, raskinut, a dobavljač saopštio da je poklanja Beograđanima.
Balša Božović je novinarima danas rekao da je gradski budžet pun takvih "jelki", optužujući gradsku vlast >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da "naduvava cene".
Božović tvrdi da je u budžetu za koji su juče glasali poslanici ostala ta stavka od 83.000 evra, kao i da ugovor nije mogao da bude raskinut, jer nije ni prekršen.
"Tokom jučerašnjeg dana objavljeno je da je firma 'Keep light' koja je dobila ovaj posao navodno poklonila Beogradu jelku i istovremeno zaključila drugi ugovor od 200.000 evra za još rasvete u Beogradu", rekao je Božović.
Predsednik gradskog odbora DS zatražio je da reaguju tužilaštvo i gradski pravobranilac.
Prema Božovićevim rečima, u budžetu su navedene veće cene od tržišnih i za Majkrosoft licence, vatromet u januaru, aplikacije za senior kartice...
"Sve cene su 'naduvane'", tvrdi Božović.
Aktivisti i članovi DS su držali transparente "Mnogo je kume", a tabla ispred jelke je "okićena" novogodišnjim željama.











