Izvor: S media, 17.Jan.2012, 08:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Borojević ostavio još jedno pismo!
Nenad Borojević ostavio je, kako Pres saznaje, još jedno oproštajno pismo, namenjeno ćerki Sofiji. Pismo je pronađeno upravo u garderobi na koju je supruzi Dragani skrenuo pažnju u prvom pismu, objavljenom u javnosti.
Pojavom i drugog pisma rasvetljena je u potpunosti misterija garderobe, o kojoj se toliko pričalo, ali je i gotovo potpuno otklonjena sumnja da je Borojević ubijen, mada postoji još nekoliko nerazjašnjenih okolnosti.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
Bili u dobrim odnosima
Kako Pres nezvanično saznaje od izvora veoma bliskih porodici, Borojević je u garderobi stana u Fruškogorskoj, u kojem je živeo, ostavio pismo mnogo duže od prvog, poslatog poštom supruzi. Ovo drugo namenio je ćerki Sofiji. Na istom mestu ostavio je i celokupnu dokumentaciju o svim nepokretnostima koje ima.
Mobilni telefon još nije pronađen
Jedna od stvari koje policija i dalje istražuje je i nestanak Borojevićevog mobilnog telefona. Mada su prve informacije ukazivale na to da je prilikom uviđaja pronađen taj telefon, u beogradskoj policiji kažu za Pres da to nije tačno i da ga nije bilo ni kod bivšeg direktora Instituta za onkologiju, niti u blizini mesta gde je njegovo telo pronađeno.
- U prvom momentu njegovoj supruzi Dragani nije bilo jasno zašto je Nenad pomenuo garderobu. Ipak, odmah je pomislila da je tamo nešto ostavio i to se pokazalo kao istinito. Sadržina pisma poznata je za sada samo porodici, tiče se uglavnom ćerke Sofije i ima sve karakteristike oproštajne poruke - otkriva izvor Presa.
Sagovornik objašnjava i da je Borojević supruzi morao da skrene pažnju na garderobu jer nije bio siguran da li će ona pomno pretražiti stan u koji nije ušla više od dve godine, s obzirom na to da njih dvoje nisu živeli zajedno.
- Budući da ga je ona posećivala u pritvoru i da su ostali u vrlo korektnim odnosima, on je svu svoju dokumentaciju sredio i sakupio na jednom mestu oko Nove godine, a zatim ju je ostavio supruzi. To su uglavnom papiri koji se odnose na stan u Beogradu i onaj u Herceg Novom, kao i na dugove, račune u bankama. To je ostavio u garderobi, zajedno sa pismom za ćerku - tvrdi odlično upućeni izvor Presa.
Sahranjen Nenad Borojević (FOTO)
Borojevićeva žena prepoznala rukopis, traži isporučioca pisma
Katarina Rebrača izjavila saučešće porodici Borojević
Borojevićev pravni zastupnik Marko Kastratović, ne želeći da kaže ništa o drugom pismu, kaže da ono, ako postoji, ne bi trebalo da zanima javnost.
- On je jasno, u pismu koje smo svi videli, rekao da ne može da izdrži - navodi Kastratović, dodajući da je sada uveren da se Borojević ipak ubio:
- U to, naravno, ne mogu da budem potpuno siguran dok ne saznam toksikološke i rezultate istrage policije, ali ono što znam jeste da je Borojević pismom, koje je dostupno javnosti, precizno dao instrukcije svojoj supruzi u odnosu na životne okolnosti koje nju i ćerku očekuju. Oprostio se od njih možda i još nekim drugim pismom, što nikada nećemo saznati. Jednostavno je gledao kako da prekine taj pakao, a da što manje nekome naudi.
(Pres s)


















