Bono Voks pričao sa astronautima

Izvor: Blic, 02.Jul.2009, 06:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bono Voks pričao sa astronautima

Najpoznatija irska rok grupa U2 počela je svetsku turneju spektakularnim koncertom utorak uveče u Barseloni.



Nastup je počeo numerama sa njihovog poslednjeg albuma „No line on the horizon”, ali tokom koncerta publika je mogla da uživa i u starim pesmama „When the streets have no name”, „In the name of love”, „Sunday Bloody Sunday” i drugim, a „Angel of Harlem” Bono je posvetio Majklu Džeksonu, otpevavši >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << usred pesme nekoliko strofa jednog od hitova pokojnog kralja popa „Main in the mirror”. Takođe, u sklopu koncerta, frontmen Bono Voks je nekoliko minuta putem video linka razgovarao s astronautima u Međunarodnoj svemirskoj stanici o neophodnosti očuvanja planete. Grupa U2 je na bini čija je konstrukcija visoka 50 metara, a teška 390 tona, izvela 22 numere, a inače, 90.000 karata za ovaj koncert prodato je za nešto manje od sat vremena. Pošto na aktuelnoj turneji ne nastupaju u Beogradu, fanovi ovog sastava mogu uživo da vide svoj omiljeni bend 9. i 10. avgusta u Zagrebu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.