Bombom na policiju u Solinu

Izvor: RTS, 17.Okt.2010, 15:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bombom na policiju u Solinu

Od eksplozije bombe na stanicu policije u Solinu oštećeno nekoliko vozila. Povređenih nema, a policija apeluje na građane da joj pomognu u istrazi.

Nepoznata osoba bacila je jutros eksplozivnu naparavu na zgradu policije u Solinu, kod Splita. U eksploziji nije bilo poveređenih ali je oštećeno pet vozila. Istraga je toku. Policija moli građane da joj svojim informacijama pomognu u istrazi.

U trenutku eksplozije u stanici policije su bila dvojica policajaca, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << oni nisu videli ko je bacio bombu, piše portal Indeks.

Portparol policije za splitsko-dalmatinsku županiju Marina Kraljević Gudelj je rekla da policija istražuje događaj i pokušava da otkrije identitet napadača. Ona je zamolila građane koji su uočili nešto sumnjivo da svoja saznanja jave najbližoj policijskoj stanici.

Posle eksplozije blokirani su svi izlazi iz Solina, a na na mesto eksplozije je došao zamenik Policijske uprave Hrvatske, Ivo Labrović.

Labrović je rekao da su "podignuti svi kapaciteti za temeljnu istragu i da se nada da će slučaj brzo biti rešen".

Mediji u Hrvatskoj podsećaju da je u tom delu Dalmacije u poslednjih nekoliko godina u podmetnutim  eksplozijama unušteno nekoliko vozila i da policija ni u jednom slučaju nije pronašla počinioce.

Potom su učestali obračuni u podzemlju i sačekuše i time stvorena atmosfera nesigurnosti i straha, pišu hrvatski mediji.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.