Bombom na Hezbolah

Izvor: RTS, 15.Avg.2013, 19:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bombom na Hezbolah

Najmanje 20 osoba poginulo, a 150 povređeno u snažnoj eksploziji u blizini Hezbolahovog kvarta u Bejrutu.

Snažna eksplozija odjeknula je u južnom predgrađu libanskog glavnog grada Bejruta, usmrtivši najmanje 20 osoba, dok je 150 ranjeno, prenosni Rojters, pozivajući se na lokalne bezbednosne izbore.

Oblast u kojoj se ekplozija dogodila uporište je šiitskog militantnog pokreta Hezbolah.

Televizija Al Manar, bliska Hezbolahu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << navela je da se eksplozija dogodila u glavnoj ulici.

Konflikt u susednoj Siriji pojačao je tenzije između libanskih Šiita, koji snažno podržavaju sirijskog predsednika Bašara el Asada, i Sunita, koji podržavaju pobunjeničke napore da ga sruše sa vlasti.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Eksplozija u Bejrutu, 20 mrtvih

Izvor: B92, 15.Avg.2013

Bejrut -- Dvadeset osoba poginulo je, a više desetina ranjeno u snažnoj eksploziji koja je odjeknula u južnom delu Bejruta blizu kompleksa koji koristi Hezbolah...Sunitska islamistička grupa koja sebe naziva Brigade Ajše preuzela je odgovornost za napad i najavila nove akcije protiv Hezbolaha...Za...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.