Bomba u Libanu

Izvor: B92, 23.Apr.2012, 10:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bomba u Libanu

Tir -- U eksploziji bombe u južnom libanskom gradu Tiru, ranjeno je sedam ljudi i svi su hospitalizovani, saopštile su danas vlasti u tom priobalnom mestu.

Izvor službe bezbednosti je preneo da je bomba najverovatnije bila sakrivena u liftu i eksplodirala je u trenutku kad se zaustavio na četvrtom sprati zgrade, na kojem je smešten jedan restoran.

Mere bezbednosti su pojačane oko restorana, a parčići stakla i cigle razbacani su do 1.000 metara oko zgrade, javio je Frans >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pres.

Restoran je poznat po plesnim zabavama koje se u njemu priredjuju.

U proteklih nekoliko meseci više restorana je oštećeno u eksplozijama, od kojih je poslednja bila u decembru.

Francuska agencija podseća da je bilo eksplozija i u dve prodavnice koje prodaju alkohol.

Tir je jedan od retkih gradova u južnom Libanu u čijim restoranima se služi alkohol zbog čega ih posećuju stranci i pripadnici snaga UN u Libanu (UNIFIL).

Nekoliko restorana je, posle eksplozija, odlučilo da zabrani točenje alkohola.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.